Skip to content

Ukseleht, paneelid
– varustatud sõrmekaitsmetega,väldib näppude sattumist sektsioonide vahele
– paneelide välis- ja sisepind on polüestervärviga kaetud galvaniseeritud terasplekk
– isolatsiooniks 40 mm paksune freoonivaba polüuretaan
– paneeli kõrgus on 500 mm või 610 mm
– tihendid paneelide vahel
– hingede kinnituskohtades kolmekordne plekk

Paneeli LL

 

Standard paneeli välispinda kattev terasplekk on stucco krobelisusega.
Lisaks on saadaval erineva pinnakatte ja värvitooniga paneele.
Paneelide valik

Soojusjuhtivus
– paneeli soojusjuhtivus on 0,50W/(m²K)
– sektsioonukse soojusjuhtivus on 1,2W/(m²K)
– sektsioonukse soojusjuhtivus, milles on jalgvärav on 1,3W/(m²K)
– sektsioonukse soojusjuhtivus, milles on jalgvärav ja aknad on 1,4W/(m²K)

Värvitoonid
Sisemine pool valge RAL 9002.
Värvikihi paksus 20 µm.

Muud toonid on eritellimusel RAL värvikataloogi alusel. Kliki lingil, et näha RAL kataloogi.

Jalgvärav
Vajaduse korral saab tõstukse sisse teha jalgvärava. Jalgvärav on varustatud täiskomplektse luku, käepidemete ja sulguriga. Standard jalgvärav on väljapoole avanev parema käe uks, valgusavaga 780×1870 mm. Lävepaku kõrgus põrandapinnast on 145 mm. Jalgväravat ümbritsev raam/leng on värvimata anodeeritud alumiinumist.

Aknad
Kui soovitakse lasta ruumi valgust või lihtsalt välja näha, võib ukse sisse paigaldada aknad. Akende arv paneelis sõltub sektsiooni laiusest. Standard aken on musta plastraamiga suurusega 637×334 mm ja klaasitud kahekordse akrüülklaasiga (3 mm). Lisaks on saadaval palju erineva kuju ja suurusega aknaid.

Tihendid
Ukse soojuspidavus sõltub eelkõige kvaliteetsetest tihenditest, sest soojakaod läbi liitekohtade on 90% ja ainult 10% läbi ukselehe.Tihendid on valmistatud vastupidavast, külma ja päikest taluvast EPDM kummist

Ülemine tihend.
EPDM materjalist kuuma ja pakast taluv ning seina kõverust järgiv.

Alumine tihend.
Eritellimusel valmistatud kahehuuleline tihend, mis tööstusautomaatikaga uste korral mahutab ka pneumoandurit (puutetundlik ukse alumine äär). Järgib põranda kõverusi, kuid parima tulemuse saab, kui põrand on sirge ja loodis.

Nii ülemine tihend kui alumine tihend on valminud Soome suurimas kummitihendeid tootvas tehases spetsiaalselt Standoor Eesti OÜ tellimusel. Aastate pikkuse tootearenduse ja testimise tulemusel on tänaseks väljatöötatud tihendid, mis vastavad meie karmi kliima tingimustele.

Kui paljude uksetootjate alumised tihendid muutuvad meie külmas talves jäigaks, rabedaks ja ei tihenda enam vajalikul määral, siis Soomes väljatöötatud ja valmistatud tihendid tihendavad ka -30-40°C juures hästi. Head tihendid vähendavad oluliselt soojakadusid.

Küljetihendid

Vertikaalvinklite külge kinnitatud tihendid väldivad tuule, vihma, lume või külma sissepääsu hoonesse ukse külgedelt. Sirged ja tasapinnas seinad tagavad selle, et tihendi ja seina vahele ei jääks õhuvahesid.